Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Så gick det för länet i Tjejvasan – se resultaten här

I helgen gick Tjejvasan (30 km) av stapeln. Här hittar du resultaten.

Annons

Tjejvasan 2018, Oxberg-Mora, 30 km, – alla länsåkare

(Vinnaren samt länsåkare utifrån adress i anmälan)

Tävlingsklass:

1 Katerina Smutna Tjeckien 1.35.26

2 Britta Johansson Norgren Sollefteå Skidor Idrottsförening 1.35.27

4 Lina Korsgren Åre Längdskidklubb 1:36:02

6 Elin Mohlin Hudiksvalls Idrottsförening 1.36.53

7 Julia Jansson Sollefteå Skidor Idrottsförening 1.39.25

8 Lisa K Svensson Åsarna Idrottsklubb 1.39.26

9 Julia Angelsiöö Storvreta Idrottsklubb 1.39.26

10 Evelina Bångman Offerdals Skidklubb 1.39.27

23 Maria Jonasson Östersunds Skidlöpareklubb 1.42.38

39 Eva Johansson Linköpings Skidklubb 1.45.21

57 Emma Olsson Vassunda Idrottsförening 1.49.03

67 Elin Andersson Stuguns Skidklubb 1.50.03

85 Ellinore Bäckman Hede Skidklubb 1.52.55

104 Karolina Eriksson Ytterhogdals Idrottsklubb 1:55:52

113 Irene Åslund Lillhärdals Idrottsförening 1.56.24

145 Emilia Jonsson Ytterhogdals Idrottsklubb 1:59:27

187 Mikaela Finn Östersunds Skidlöpareklubb 2.03.04

218 Elisabeth Bångman Östersunds Skidlöpareklubb 2.06.31

233 Agneta Fjätström Lillhärdals Idrottsförening 2.07.36

252 Lisa Ek Åre Slalomklubb 2.08.50

269 Åsa Pålsson Utrikes Skidklubb 2.10.19

283 Carina Magnusson Brunflo Idrottsförening 2.10.48

287 Sandra Eriksson Lillhärdals Idrottsförening 2.11.09

288 Agneta Lövefelt Hammarstrand 2.34.08

302 Åsa Nilsson Brunflo Idrottsförening 2.12.14

390 Felicia Hägg Östersunds Skidlöpareklubb 2.18.04

399 Annika Persson Indals-Lidens Sportklubb 2.18.52

483 Gun-Marie Stuguby Östersunds Skidlöpareklubb 2.24.37

642 Anna Nilsson Peab Idrottsförening 2.42.22

660 Emma Bolin Lillhärdals Idrottsförening 2.48.28

Övriga i bokstavsordning:

Marie Algotsson Åsarna 3.51.27

Kerstin Axelsson Sveg 3.02.41

Cecilia Becker Östersund 3.20.48

Karin Bengtsson Östersund 3.59.45

Sandra Bengtsson Östersund 4.08.23

Martina Berlén Aspås 2.55.57

Ulrica Berlén Krokom 3.21.37

Linda Boström Eriksson Östersund 2.19.17

Pernilla Brunkwall Östersund 3.22.42

Emilia Dahl Anna&Emil Sportklubb 2.51.59

Diana Dahlberg Offerdal 4.01.44

Susanne Dahlberg Dvärsätt 3.46.58

Ninni Dahlin Hedström Hede 2.35.08

Anki Edler Gällö Sportklubb 2.36.50

Yvonne Edlund Östersund 4.51.30

Gitte Edman Strömsund 3.34.36

Anna Ekerlid Östersund 3.18.13

Irene Enarsson Frösön 2.59.57

Anna Engström Rödöns Sportklubb 2.30.27

Margaretha Eriksson Östersund 3.37.14

Frida Fallhagen Östersund 3.44.24

Heléna Forsgren Östersund 3.02.00

Linda Gabrielsson Funäsdalens Idrottsförening 2.43.02

Åsa Gradén Lundkvist Frösön 2.48.16

Anna Granevärn Hallen 3.03.37

Anja Grundström Frösön 2.48.14

Maria Grönqvist Östersund 3.33.07

Ida Haglund Krokom 3.32.12

Ingrid Hallquist Åsarna Idrottsklubb 2.59.34

Ingrid Hallqvist Åsarna Idrottsklubb 1.53.19

Maria Halvarsson Hede 4.07.51

Catrine Hansson Brunflo 3.10.59

Sandra Hedlund Östersund 3.06.15

Frida Heldring Trångsviken 2.47.38

Ulrika Hellby Alsens Idrottsförening 2.24.31

Ulrika Hermansson Undersåker 2.48.23

Amanda Hoglert Östersund 2.40.20

Pia Holm Krokom 3.23.59

Maria Holmlund Östersunds Skidlöpareklubb 2.28.26

Anette Ifren Östersund 2.51.59

Linda Ivarsson östersund 3.33.13

Margareta Johansson Östersund 3.01.36

Nina Jonsson Biathlon Östersund Idrottsförening 2.33.19

Marianne Karlsson Mörsil 2.55.08

Monica Karlsson Rossöns Idrottsförening 3.40.09

Eva Karlsson Frösön 4.13.52

Maria Kilander Indals-Lidens Sportklubb 3.37.25

Caroline Kurzawa Dvärsätt 4.43.22

Inga Lena Kurzawa Krokom 4.43.35

Anna Landberg Östersund 2.40.08

Margareta Larm Östersunds Skidlöpareklubb 2.47.17

Anna Larsson Östersund 3.03.11

Maria Larsson Sveg 3.44.01

Jenny Lidin Östersund 2.48.16

Ann Lindqvist Frösön 3.19.46

Lena Lindström Östersund 2.54.18

Maja Lindvall Frösön 3.17.08

Anneli Lundgren Strömsund 3.33.07

elin lyren östersund 3.04.01

Karin Långström Åre 3.44.00

Helen Löfgren-Larsson Hammerdals Idrottsförening 2.10.13

Emelie Matsdotter strömsund 4.30.19

Gunilla Mellgren Östersunds Skidlöpareklubb 2.47.11

Johanna Meyer Östersund 4.11.45

Karin Molin Frösön 2.31.15

Ann-Louise Morin Åsarna 3.21.29

Sara Månsson Lit 4.03.18

Charlott Norberg Brunflo 3.43.02

Emma Nordbäck Krokom 4.12.23

Christine Nordlinder Brunflo 3.06.13

Maria Norling Lit 3.52.05

Tove Norling Östersund 3.52.05

Jenna Norman Östersund 4.59.28

Anneth Nyqvist Krokom 3.49.37

Marielle Nääs Hede Skidklubb 2.54.45

Bibbi Nääs Hammerdals Idrottsförening 2.38.26

Kristina Olsson Östersund 3.21.59

Fia Orell Rossöns Idrottsförening 3.22.24

Nancy Persson Svegs Idrottsklubb 3.06.56

Marie Persson Ås 3.45.18

Mimmi Persson Sveaskogs Idrottsförening 2.29.58

Maria Persson Offerdal 4.02.42

Inga Pihlström Östersund 3.37.26

Eva Lena Rimér Östersund 2.38.24

Marie Rundvik krokom 4.38.08

Eva Sandberg Strömsund 4.00.26

Lina Segersten Brunflo Idrottsförening 2.52.47

Marja Siden Östersund 2.52.42

Emma Sjöberg Östersunds Skidlöpareklubb 3.25.17

Cecilia Stenberg Östersund 3.07.45

Lina Sundqvist Ås 3.39.35

Ulla Sundqvist Ås 4.13.55

Helén Söderholm Gräftåvallens Skidklubb 2.50.12

Emma Thuresson Järpen 3.17.32

Irene Tängmark Vattudalens Långdistansklubb 3.22.14

Hanna Wagenius Östersund 3.17.03

Helena Wiktorsson Rödöns Sportklubb 3.24.14

Kinna Wistman Östersunds Skidlöpareklubb 2.59.59

Jenny Öhman Åre 3.00.36

Mer från Vasaloppsveckan 2018:

Folkfesten, trafiken och väderläget – här hittar du senaste nytt från Vasaloppsveckan

Kallt vid Berga by – men öppet spår körs som vanlig

Mer läsning

Annons