Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultat Pilgrimsloppet 30 km klassisk stil

/

Annons

Dam

Placering, nummer, namn, klubb, tid

1 3 KVELI Laila Lierne IL 1:15:39 0

2 2 ÖBERG Jennie Piteå elit 1:20:17 4:38

3 72 SÖDERLUND Helene IFK Mora SK 1:21:18 5:39

4 1 INGEMARSDOTTER Ida Åsarna IK 1:25:17 9:38

5 78 SVENSSON Lisa K Åsarna IK 1:25:55 10:16

6 65 KANT Anna Emilie Hernes IL 1:25:58 10:19

7 23 ERICSSON Jessika Stockviks SF 1:27:23 11:44

8 42 ERIKSSON Hanna IFK Mora SK 1:29:16 13:37

9 5 MYHR Sofia Funäsdalens IF 1:30:26 14:47

10 4 PALMBERG Ida Högbo GIF 1:34:07 18:28

11 11 BJÖRK Ebba Högbo GIF 1:34:45 19:06

12 88 ARVELIUS Karin IFK Västerås Skidor 1:36:02 20:23

13 20 PERSSON Ida Högbo GIF 1:36:06 20:27

14 29 LYCKE Kristina Malungs IF Skidor 1:36:19 20:40

15 43 LUSTH Ilona Åsarna IK 1:39:25 23:46

16 31 WALLIN Elsa Högbo GIF 1:41:06 25:27

17 13 BÄCKMAN Ellionore Hede SK 1:42:26 26:47

18 71 WIKSTRAND Johanna Järbo IF 1:46:38 30:59

19 38 EDEJERN Stina IFK Bergvik 1:47:24 31:45

20 80 PETERSON Johanna Kimstad GoIF 1:48:54 33:15

21 66 STØLE MELSOM Vilde Nittedal HK 1:48:59 33:20

22 37 HANSSON Julia Svegs IK 1:50:03 34:24

23 84 SKOTT DAHLGREN Andrea Fyrfasen 1:50:11 34:32

24 64 EDEJERN Emma Lofsdalens SK 1:52:23 36:44

25 50 ANDERSSON Sara IFK Mora SK 1:52:41 37:02

26 59 NORRLANDER Karin Vemdalens IF 1:52:59 37:20

27 40 EJNARSSON Linda Källbottens IK 1:53:37 37:58

28 48 BUSK Elin Svegs IK 1:54:37 38:58

29 82 WIGERSTEDT Åsa Göteborg SLK 1:55:45 40:06

30 27 PALMBERG Malin Högbo GIF 1:56:48 41:09

31 9 BÄCKMAN Cecilia Hede SK 1:57:42 42:03

32 57 LANDÉN Sandra Destination Funäsfjällen 1:57:51 42:12

33 95 SCHMUTZ Anna Karin Leksand 2:00:29 44:50

34 7 BERGLUND Veronica Segersta OK 2:01:46 46:07

35 69 JOHANSSON Sofia Motionär 2:02:06 46:27

36 44 BOGESTEDT Marianne Motionär 2:03:16 47:37

37 89 GISSELMAN Tea Rehns BK 2:03:25 47:46

38 15 ALVERFORS Ingela Motionär 2:05:08 49:29

39 54 SAHLEN Annika Motionär 2:06:19 50:40

40 99 ÖGREN Marika Motionär 2:07:02 51:23

41 28 KOLNES Hilde Motionär 2:07:50 52:11

42 79 IMARK Kerstin Tullinge SK 2:08:02 52:23

43 22 ÅKERLIND Helena Vattenfall IF 2:08:42 53:03

44 60 RYDHULT Maria Svegs IK 2:09:17 53:38

45 51 ENROTH Beatrice Borgå Finland 2:09:57 54:18

46 34 ULRIKA Hammarskiöld Motionär 2:10:32 54:53

47 19 KARLSSON Susanne OK Denseln 2:15:13 59:34

48 98 STENBERG Malin Sveg IK 2:16:33 1:00:54

49 45 FREDLUND Kristina Motionär 2:17:22 1:01:43

50 10 DOLK Christina Motionär 2:19:09 1:03:30

51 26 ANDERSSON Anna Motionär 2:20:31 1:04:52

52 8 BERGLUND BARKLEM Cecilia Motionär 2:20:54 1:05:15

53 21 LARSSON Ulrika Motionär 2:22:46 1:07:07

54 77 IMARK Cecilia Tullinge SK 2:22:48 1:07:09

55 67 WAHLBERG Sara Motionär 2:27:33 1:11:54

56 25 INGVARSSON Tilde Svegs IK 2:28:13 1:12:34

57 76 LÖFGREN Mia Motionär 2:28:20 1:12:41

58 62 KOLNES Christine Motionär 2:30:45 1:15:06

59 18 ÖSTERLUND Carolina Motionär 2:30:53 1:15:14

60 61 JONSSON Malin Motionär 2:32:31 1:16:52

61 86 NÄSLUND Jill Motionär 2:34:26 1:18:47

62 30 LENNOLF Victoria Motionär 2:34:55 1:19:16

63 52 STRÖMNES Maria Motionär 2:35:23 1:19:44

64 33 KRAFT Anethe Motionär 2:35:30 1:19:51

65 41 LUND Kjersti Norske landslaget 2:35:53 1:20:14

66 83 SKARP Lena Motionär 2:36:38 1:20:59

67 36 VELDEN Cajsa Motionär 2:36:56 1:21:17

68 87 LÅNGSTRÖM Barbro Glöte JSK 2:37:45 1:22:06

69 24 FRÖJD Christina Motionär 2:37:47 1:22:08

70 92 PERSSON Anna Ransundet IK 2:37:53 1:22:14

71 94 JOHNSSON Cecilia Lillhärdal 2:39:37 1:23:58

72 93 GUSTAVSSON Annelie Lillhärdal 2:40:10 1:24:31

73 63 JONASSON Ida Fyrfasen 2:40:14 1:24:35

74 73 JONASSON Elin Fyrfasen 2:40:14 1:24:35

75 68 ANDERSSON Cecilia Motionär 2:41:35 1:25:56

76 144 DAEHLEN Thea Norske landslaget 2:44:35 1:28:56

77 46 CRONA Maja Motionär 2:49:19 1:33:40

78 16 SAMUELSSON Lisa Motionär 2:51:01 1:35:22

79 81 NYSTRÖM Malin Lofsdalens SK 2:51:26 1:35:47

80 55 LANDÉN Karin Motionär 2:54:28 1:38:49

81 91 EINARSSON Erika Storviks IF 2:54:30 1:38:51

82 53 NORELL Therese Motionär 2:54:36 1:38:57

83 100 CHRISTENSEN Anne Norske landslaget 2:57:51 1:42:12

84 90 JOHANSSON Karina Storviks IF 2:59:12 1:43:33

85 70 MALM BINNING Karin Söderbärke GOIF 3:00:34 1:44:55

86 85 JANSSON Johanna Arvika IS 3:05:10 1:49:31

87 14 GRYDÉN Camilla Motionär- AXA Sports Club 3:09:29 1:53:50

88 74 LINDBERG Linda Motionär 3:11:59 1:56:20

89 96 BRANDSMA Maia Värmdö IF 3:12:04 1:56:25

90 97 AGGEBORN Lotta DIF 3:15:00 1:59:21

91 32 NYSTRÖM Maria Motionär 3:15:31 1:59:52

Herr

Placering, nummer, namn, klubb, tid

1 102 AHRLIN Jerry Biathlon Östersund 1:09:59 0

2 104 SUTHER Lars IFK Mora SK 1:10:01 2

3 146 SVENSSON Daniel IFK Mora SK 1:10:08 9

4 103 HALFVARSSON Calle Falun Borlänge SK 1:10:47 48

5 191 ENGDAHL Petter Östersunds SK 1:10:49 50

6 122 ERIKSSON Gustav Falun Borlänge SK 1:11:22 1:23

7 189 NYSTRÖM Jesper Falun Borlänge SK 1:12:58 2:59

8 170 LARSSON Adam Falun Borlänge SK 1:14:37 4:38

9 118 BERGMAN Patrik Svegs IK 1:15:26 5:27

10 219 SUOMI OLSSON Oskar IFK Mora SK 1:16:23 6:24

11 202 HANSSON Fredrik Lillhärdals IF 1:16:27 6:28

12 179 ERIKSSON Jonas Falun Borlänge SK 1:16:46 6:47

13 239 BÅNGMAN Mattias Offerdals SK 1:16:53 6:54

14 249 WIDMARK Mattias Svegs IK 1:16:56 6:57

15 280 SUNDMAN Edvard Åsarna IK 1:18:20 8:21

16 126 JONASSON Niklas IFK Mora SK 1:18:27 8:28

17 173 STRIDH Thomas IFK Mora SK 1:18:40 8:41

18 269 LIEBACK Erik Ulricehamns IF 1:19:32 9:33

19 139 SANDGREN Mikael IFK Mora SK 1:20:38 10:39

20 238 BÄRJ Niclas Rehns BK 1:20:42 10:43

21 307 NILSSON Mattias Ljusdadal 1:20:44 10:45

22 265 MARTENS Mikael Malungs Skidklubb 1:20:50 10:51

23 171 JOHANSSON Alexander Älvdalens IF Skidor 1:22:06 12:07

24 133 OLSSON Tobias Åsarna IK 1:22:23 12:24

25 175 STRÖM Nicklas Väsby SK 1:23:16 13:17

26 157 GÖRANSSON Fredrik Åsarna IK 1:23:27 13:28

27 259 PETTERSSON Rasmus Hägersta GF 1:23:43 13:44

28 218 LARSSON Mats Malungs IF 1:25:05 15:06

29 312 SARENMARK Lars Leksand 1:27:19 17:20

30 160 LARSSON André Svegs IK 1:27:29 17:30

31 237 ERLANDER Felix Norrala SK 1:27:39 17:40

32 128 ROOS Anders Brudpiga RK 1:27:57 17:58

33 220 DAHL David Visborgs OK 1:28:06 18:07

34 263 GISSELMAN Magnus Rehns BK 1:28:15 18:16

35 131 MARTINSSON David Kungsäters IF 1:28:18 18:19

36 168 DEGSELIUS Håkan Svegs IK 1:28:42 18:43

37 176 ANDERSSON Ralf Hotings IF 1:28:45 18:46

38 187 FABRICIUS Ola Fyrfasen 1:29:36 19:37

39 268 PERSSON Thomas Åtvidabergs IF 1:29:41 19:42

40 193 SUNDQVIST Pär Rehns BK 1:29:55 19:56

41 230 OLSSON Lars Särna SK 1:30:12 20:13

42 154 LIEBACK Tommy Ulricehamns IF 1:30:19 20:20

43 138 BJÖRKMAN Kalle Myckelbyns Gästgiveri 1:30:45 20:46

44 134 DANIELSSON Emil Högbo GIF 1:30:55 20:56

45 207 DANIELSSON Mathias Högbo GIF 1:30:56 20:57

46 231 NIEMI Anders Motionär 1:31:48 21:49

47 123 GÖRANSSON Bo Åsarna IK 1:32:30 22:31

48 208 IMARK Rikard Tullinge SK 1:32:45 22:46

49 279 BERGSTRÖM Niklas Motionär 1:32:50 22:51

50 243 BERGMAN Robert Svegs IK 1:33:26 23:27

51 275 ROMIN Lennart Gävle Skidkamrater 1:33:37 23:38

52 150 PERSSON Jonas Trönö IK 1:34:08 24:09

53 190 ANDERSSON Joel IFK Mora SK 1:34:40 24:41

54 130 OLSSON Jonas Östgöta Helikopter SK & IF 1:34:56 24:57

55 127 BRISENHEIM Erik Stockholms Rullskidklubb 1:35:03 25:04

56 200 BRUNKERT Thomas Hällbybrunns IF 1:36:03 26:04

57 272 PALMBERG Mikael Högbo GIF 1:36:07 26:08

58 113 KARLSSON Björn OK Denseln 1:36:10 26:11

59 276 GISSELMAN Truls Rehns BK 1:37:02 27:03

60 236 LÅNGSTRÖM Björn Glöte JSK 1:37:09 27:10

61 198 VÄISÄNEN Pasi Karlslunds IF 1:37:38 27:39

62 270 JONSSON Erik Gillberga SK 1:37:46 27:47

63 253 PERSSON Niklas Hede SK 1:37:55 27:56

64 311 ANDERSSON Sven-Åke Bergsjö 1:38:26 28:27

65 152 WIKSTRÖM Dennis SK Ägir Östersund 1:38:41 28:42

66 141 PETERSON Henrik Kimstad GoIF 1:38:47 28:48

67 108 JONASSON Paul Svegs IK 1:38:54 28:55

68 110 EJNARSSON Magnus Källbottens IK 1:39:22 29:23

69 258 ERIKSSON Ulf Selja-Långlets IK 1:39:50 29:51

70 229 SKARNER Janne Clas Ohlson IF 1:40:08 30:09

71 178 ALMQVIST Tomas Särna SK 1:40:24 30:25

72 142 STÅHLBOM Axel Stockholms Rullskidklubb 1:40:24 30:25

73 252 ZACHRISSON Jon Svegs IK 1:41:01 31:02

74 167 FORSTRÖM Jonas Fyrfasen 1:41:20 31:21

75 215 HANSSON Fredrik IK Jarl Rättvik 1:41:34 31:35

76 308 KERSCHBAUMER Hellmut Alnö Raceteam 1:41:47 31:48

77 267 LARSSON Lars Motionär 1:41:51 31:52

78 240 JØRGENSEN Thomas Københavns Skiklub 1:42:03 32:04

79 116 GRÖNBERG Ola Motionär 1:42:04 32:05

80 257 PERSSON Jonas Fyrfasen 1:42:11 32:12

81 192 JANSSON Johan Hägersta GF 1:42:43 32:44

82 251 HALLGREN Jörgen Rehns BK 1:42:45 32:46

83 315 TYNONG Leif Tullinge 1:43:15 33:16

84 255 NORRLANDER Ola Vemdalens IF 1:43:22 33:23

85 262 EJNARSSON Erik Källbottens IK 1:43:37 33:38

86 246 HAGE Johan Fagersta OK 1:43:52 33:53

87 313 NOREN Bertil Åmotfors IF 1:43:56 33:57

88 184 OLSSON Thomas Funäsdalens IF 1:44:19 34:20

89 242 BUSK Anders Lillhärdals IF 1:45:15 35:16

90 206 ANDERSSON Henrik Örebro AIK 1:45:50 35:51

91 223 BJÖRK Olle Högbo GIF 1:46:55 36:56

92 180 MARTINSSON Andreas Lillhärdals IF 1:47:15 37:16

93 163 DAHL Stig Visborgs OK 1:47:21 37:22

94 156 LILJEHOLM Tobias Motionär 1:47:55 37:56

95 120 GRUBB Lars-Åke Hede SK 1:48:14 38:15

96 316 THUNELL Erik Linsells IF 1:49:22 39:23

97 305 IVARSSON John Clas Ohlson IF 1:49:41 39:42

98 225 BERGMAN Stefan Motionär 1:49:50 39:51

99 264 BÄCKMAN Lars-Erik Hede SK 1:49:58 39:59

100 151 WALLIN Ola Svegs IK 1:50:03 40:04

101 301 HILLBORG Petter Gävle SK 1:50:13 40:14

102 266 LINDSKOG Niklas Motionär 1:51:39 41:40

103 172 SNÖMAN Daniel Motionär 1:51:52 41:53

104 136 LINDKVIST Kristoffer AIK 1:52:52 42:53

105 217 MÅNSSON Lucas Motionär 1:52:59 43:00

106 260 NYMAN Patrick Källbottens IK 1:53:04 43:05

107 247 ALBREKTSSON Anders Motionär 1:53:07 43:08

108 182 HÄLL Elias Järbo IF 1:53:48 43:49

109 248 HAGE Ulf Norrbärke SK 1:54:32 44:33

110 140 BUSK Fredrik Svegs IK 1:54:35 44:36

111 164 WIGERSTEDT Lars Göteborg SLK 1:55:38 45:39

112 197 EDÉN Arvid Motionär 1:55:42 45:43

113 119 DOLK Håkan Motionär 1:56:11 46:12

114 303 STUGBÄCK Marko Gävle Skidkamrater 1:56:45 46:46

115 166 KARLSSON Olof Motionär 1:57:35 47:36

116 224 RIPKE Guido Motionär 1:57:40 47:41

117 245 ZETTERQVIST Tomas Segersta OK 1:57:47 47:48

118 147 LÅNGSTRÖM Erik Fyrfasen 1:58:07 48:08

119 213 CHRISTIENSEN Johannes Norske landslaget 1:58:25 48:26

120 196 BACKMAN Joel Hede SK 1:58:45 48:46

121 233 LARSSON Sven Särna SK 1:58:57 48:58

122 228 FRANSSON Magnus Motionär 1:59:30 49:31

123 320 CANDELL Rickard Quesada SK 2:00:20 50:21

124 194 ÖSTLUND Max Motionär 2:01:06 51:07

125 306 DANIELSSON Torbjörn Högbo GIF 2:01:13 51:14

126 111 MODIGH Daniel Särna SK 2:01:48 51:49

127 155 FALK Mattias Motionär 2:02:32 52:33

128 186 JOHANSSON Goon Svegs IK 2:03:10 53:11

129 107 HAMMARSKIÖLD Mattias Motionär 2:03:15 53:16

130 129 WIDMAN Jesper Motionär 2:03:55 53:56

131 195 ERICSON Henrik Motionär 2:04:28 54:29

132 226 ANDERSON ÅHLFELDT Douglas Motionär 2:04:40 54:41

133 165 BJÖRK Fredrik Högbo GIF 2:04:46 54:47

134 241 TYNELL Pär Segersta OK 2:04:53 54:54

135 124 EKSTIG Per Motionär 2:05:12 55:13

136 250 ÅBERG Kenneth AXA Sports Club 2:05:52 55:53

137 278 NORMAN Fredrik Svartåsvallen 2:06:36 56:37

138 221 KARLSSON Klas Motionär 2:06:56 56:57

139 227 TAUBE Lenn Lofsdalen SK 2:07:05 57:06

140 309 KVARNSTRÖM Roland IFK Djura 2:07:35 57:36

141 153 WALFRIDSSON Johannes Motionär 2:08:14 58:15

142 209 ERIKSSON Göran Motionär 2:08:36 58:37

143 181 RÅGHALL Pär Motionär 2:09:15 59:16

144 271 PEDERSEN Elias Åsarna IK 2:09:18 59:19

145 105 PEDERSEN Andreas Åsarna IK 2:09:19 59:20

146 203 LAGERQUIST Mats Motionär 2:09:22 59:23

147 277 ELLEFSEN Anders Norske landslaget 2:09:43 59:44

148 274 BARKLEM Paul Storvreta IK 2:10:08 1:00:09

149 109 HÅRD Johan Bålsta Skidklubb 2:10:44 1:00:45

150 302 RAUTIO Robert Säter 2:10:55 1:00:56

151 214 RYDHULT Magnus Funäsdalens IF 2:11:11 1:01:12

152 149 LINDGREN Anders Motionär 2:13:00 1:03:01

153 273 SCHÄRMAN David Motionär 2:13:33 1:03:34

154 244 BERGLUND Urban Segersta OK 2:13:53 1:03:54

155 319 ÖGREN Anders Motionär 2:14:08 1:04:09

156 162 AXELSSON Thomas Ockelbo SK 2:20:07 1:10:08

157 132 PERSSON Daniel Högbo GIF 2:20:13 1:10:14

158 304 SJÖSTRAND Joakim Storvik IF 2:21:04 1:11:05

159 212 LANDÉN Lars Motionär 2:21:41 1:11:42

160 234 LÖFGREN Lars Motionär 2:23:08 1:13:09

161 216 SJÖLINDER Kent Motionär 2:23:22 1:13:23

162 161 JONSSON Anders Motionär 2:23:26 1:13:27

163 174 JÖNSSON Arvid Svegs IK 2:28:13 1:18:14

164 158 OHLSSON Jonas Motionär 2:30:08 1:20:09

165 205 OLDEEN Niklas Motionär 2:30:53 1:20:54

166 322 WIKLANDER Jonas Lofsdalen Event 2:32:42 1:22:43

167 321 WIKLANDER Joakim Lofsdalen Event 2:34:03 1:24:04

168 115 KRAFT Krister Hede SK 2:35:18 1:25:19

169 210 BERGLUND Ragnar Segersta OK 2:35:20 1:25:21

170 177 ÅSLUND Andreas Byaasen Skiklubb 2:35:35 1:25:36

171 159 PETTERSSON Karl-Magnus Motionär 2:35:41 1:25:42

172 143 MØRK Stian Norske landslaget 2:35:54 1:25:55

173 232 WALFRIDSSON Algot Motionär 2:39:06 1:29:07

174 254 MÄKITALO Ingemar Motionär 2:39:40 1:29:41

175 199 BOGESTEDT Ulf Motionär 2:39:58 1:29:59

176 112 OHLSSON Pär Motionär 2:41:11 1:31:12

177 317 RENSBERG Jåvva Funäsdalens IF 2:42:08 1:32:09

178 318 RENSBERG Glenn Lofsdalens IK 2:42:25 1:32:26

179 135 JONSSON Elis Lofsdalen SK 2:42:29 1:32:30

180 125 SKALBERG Anders Motionär 2:43:42 1:33:43

169 WENNERHOLM Jacob Motionär 2:43:42 1:33:43

211 SULSER Peter Motionär 2:43:42 1:33:43

183 235 LÖFGREN Emil Motionär 2:45:36 1:35:37

184 121 NYSTRÖM Jonas Lofsdalens Fastihetsbyrå 2:51:26 1:41:27

185 310 BENTLY Björn Motionär 2:54:42 1:44:43

186 323 NICHOLS Bengt Team Bergfinken 2:56:48 1:46:49

187 117 SAFIAN Ferenc Motionär 2:56:52 1:46:53

188 314 BRANDSMA Nils Värmdö IF 2:57:18 1:47:19

189 106 BINNING Lasse Söderbärke GOIF 2:58:05 1:48:06

190 188 JANSSON Joakim Arvika IS 3:05:11 1:55:12

191 114 LUND Andreas Motionär 3:13:33 2:03:34

Mer läsning

Annons