Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultatlista Älglunken

Alla deltagarna i förra onsdagens Älglunk, under Härdalveckan i Lillhärdal

Annons

En av många deltagare i årets Älglunken i Lillhärdal.

1 km pojkar 0-6 år Love Säteråsen Lillhärdals IFElvin Hansson Lillhärdals IFNoah Hansson Lillhärdals IFElvis Nermoen Lillhärdals IFLeon Dahlsten Lillhärdals IFGunnar Grip Svegs IKGustav Grip Svegs IKErik Busk Lillhärdals IFLiam ErikssonLillhärdals IFElis HanssonLillhärdals IFOlov Vesterström-Hugg Lillhärdals IFAxel Rundström Enskede IKJohn Rundström Enskede IKLudvig Berg Lillhärdals IFHerman Lysell Lillhärdals IFValter Weimacher Lillhärdals IFTheodor Hedin ÖverbergCasper Engelin Boo FFCaspar Nilsson Svegs IKArvid Jonasson HuddingeIvar Jonasson HuddingeJack Holmström Linghems SKGustav Mailert Rens BKLukas Nord Lillhärdals IFMax ÅslundLillhärdals IFRyan Dufva KarlskogaAnton Helmersson Svegs IKIvan Matyyuk Svegs IKTexas Eliasson Lillhärdals IFAssar Degselius Svegs IK

1 km flickor 0-6 årSofi Sivertsson Lillhärdals IFElly Bergström Lillhärdals IFLiv Jäderberg Lillhärdals IFStella Nordell Lillhärdals IFAlice Nordell Lillhärdals IFLea Eriksson Lillhärdals IFAgnes Theodorsson Lillhärdals IFIda Ohlsson Lillhärdals IFHilda Hansson Lillhärdals IFZvea Lysell Lillhärdals IFAlva Widmark Svegs IKAstrid Widmark Svegs IKSigne Prestjan Lillhärdals IFSelma Weinemacher Lillhärdals IFEmelie Fransson HerröFanny Pihlström Lillhärdals IFThea Andersson ÖverbergIsabelle Engelin Boo FFTindra Levin KarlstadGreta Thuman Olingdals IFOlivia Eriksson Älvdalens IFTilde Mailert Rens BKHilma Degselius Svegs IKFreja Schmidt Lillhärdals IFIngrid Schmidt Lillhärdals IFNatalie Koritkor Lillhärdals IFJulia Koritkor Lillhärdals IF

2 km pojkar 7-9 år1 Elias Söderström Lillhärdals IF 00:07:212 Hjalmar Larsson Lillhärdals IF 00:07:263 Eddie Nermoen Lillhärdals IF 00:07:434 William Anklew-Lysell Lillhärdals IF 00:07:475 Lennie Modén Lillhärdals IF 00:07:496 Albin Fundin Svegs IK 00:08:257 Helmer Forsström Älvros 00:08:288 Jonas Matyyuk Svegs IK 00:08:319 Viggo Eriksson Älvdalens IF 00:08:3410 Love Ångman Svegs Ik 00:08:4111 Gustav Forsström Lillhärdals IF 00:08:5212 Maximilan Levin Karlstad 00:08:5713 Edvin Åslund Lillhärdals IF 00:09:1414 Leo Åslund Lillhärdals IF 00:09:2715 Einar Löfqvist Lillhärdals IF 00:09:5616 Jack Tjernmon Lillhärdals IF 00:13:11

2 km flickor 7-9 år1 Irma Fundin Svegs IK 00:07:222 Nelly Erixon Svegs IK 00:07:303 Tindra Söderström Boo FF 00:08:044 Isabella Forsström Älvros 00:08:395 Elin Ohlsson Lillhärdals IF 00:08:456 Linnéa Hedin Lillhärdals IF 00:09:277 Ellen Vesterström Herrö 00:10:218 Annie Anklew Lillhärdals IF 00:10:439 Ella Theodorsson Lillhärdals IF 00:12:2210 Ella Ringsåker Lillhärdals IF 00:16:2410 Olivia Östlund Lillhärdals IF 00:16:24

2 km flickor 10-12 år1 Emilia Lantz Rens BK 00:07:182 Emmy Erixon Svegs IK 00:07:433 Liv Nord Lillhärdals IF 00:07:554 Cornelia Hedin Lillhärdals IF 00:08:075 Tammie Sundberg Lillhärdals IF 00:08:086 Tess Sundberg Lillhärdals IF 00:08:297 Ellen Rydhult Svegs IK 00:08:308 Märta Vesterström Herrö 00:08:379 Wilma Helmersson Svegs IK 00:08:5610 Klara Mårtensson Lillhärdals IF00:09:2111 Tindra Berglund Herrö 00:10:0712 Liv Åslund Lillhärdals IF 00:10:13

2 km pojkar 10-12 år1 Jonatan Prestjan Lillhärdals IF 00:06:031 Måns Edvardsson Bromma 00:06:033 Emil Börjes Lillhärdals IF 00:06:084 Alex Börjes Lillhärdals IF 00:06:225 Alex Östman Idre SK 00:07:036 Markel Fundin Svegs IK 00:07:057 Emil Nilsson Lillhärdals IF 00:07:098 Oliver Jonasson Lillhärdals IF 00:07:109 Julius Larsson Lillhärdals IF 00:07:1610 Isak Edvardsson Bromma 00:07:4711 Axel Forsström Lillhärdals IF 00:07:49

5 km pojkar 13-16 år1 Tim Nord Lillhärdals IF 00:17:082 Gusten Persson Lillhärdals IF 00:17:303 Zeb Östman Idre SK 00:17:584 Jonathan BergLillhärdals IF00:18:265Sam BörjesLillhärdals IF00:19:515 km

5 km flickor 13-16 år1Johanna IngardIK Rex00:18:482Emilia JonssonYtterhogdals IK00:19:433Enja JonssonYtterhogdals IK00:19:524Sara IngardIK Rex00:22:225Lova BuskSvegs IK00:23:476Sanna BäckSvegs IK00:24:137Matilda BäckSvegs IK00:25:248Malin SjöströmSvegs IK00:28:32

5 km damer 171Micaela AndreassonGillberga00:18:152Agnes Åsander GranHudiksvall00:19:073Cecilia IngardIK Rex00:20:124Agneta FjätströmLillhärdals IF00:20:525Sandra ErikssonLillhärdals IF00:23:146Inga PihlströmIFK Östersund00:25:577Catharina BjälemarLillhärdals IF00:36:077 km

7 km herrar 17 år -1Jonathan HaraldssonBrunflo IF00:22:162Tommy GripBrunflo IF00:25:163Mattias PaulssonHerrö00:25:284Fredrik BuskSvegs IK00:26:515Svante ErikssonSvegs IK00:28:006Micke RönnlundOckelbo SK00:28:037Jens BuskLillhärdals IF00:28:558Stefan SjöströmSvegs IK00:29:479Ingemar NordLillhärdals IF00:31:5510Bengt Erik BuskLillhärdals IF00:34:5711Hans ForsmanLillhärdals IF00:38:58

Herrar 13 km1Anders DahlHögbo AIK00:50:252Tomas SparrIFK Mora00:50:423Patrik BergmanHerrö00:50:594David LarssonLillhärdals IF00:53:475Fredrik HanssonLillhärdals IF00:54:086Markus StenbergSvegs IK00:56:247Mattias WidmarkSvegs IK00:56:468Karl IngardIK Rex00:58:039Jonas Åsander GrahnHudiksvalls IF00:59:2910Anders NäslundSvegs IK01:00:0911Niklas OhlssonLillhärdals IF01:02:5212Mats JonassonHuddinge01:03:3413Emil BennermoHybo AIK01:03:5014Mattias SundtHede01:04:1515Douglas ÅhlfeldtSvegs IK01:04:4016Johan HelmerssonSvegs IK01:07:0417Björn NäslundSvegs IK01:07:5718Håkan BörjesLillhärdals IF01:09:4719Hans NordellLillhärdals IF01:12:40

Mer läsning

Annons