Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Resultatlista Härjulfa 2017

Årets Härjulfa gick av stapeln vid Lövåsgården i Vemdalen på torsdagen. Närmare 400 elever från skolorna i Härjedalen var anmälda.
Här är resultatlistan.

Annons

Härjulfa 2017.

Härjulfa 2017

OFFICIELLARESULTAT

PlacNamn

Antaldeltagare: 376 (72 ej start)

Klassnr Klubb Totalt

HGY Intervallstart fri stil 2,6 km

1 10 HILL Felix Härjedalens gymnasium 7:420

2 8 LINDBERGET Christoffer Härjedalensgymnasium 7:49 7

9 MODIG Thim Härjedalens gymnasium 7:49 7

4 6 SVENSSON Erik Härjedalens gymnasium11:58 4:16

5 7 RYDHULT Anton Härjedalens gymnasium14:25 6:43

DGY Intervallstart fri stil 2,6 km

1 15 KARLSSON Alva Härjedalens gymnasium9:13 0

2 16 GRIP Johanna Härjedalens gymnasium10:27 1:14

3 18 BERGKVIST Alma Härjedalens gymnasium10:49 1:36

4 17 FREDHOLM Agnes Härjedalens gymnasium12:09 2:56

H1 Intervallstart fri stil 800 m

45 ANDERSSON Pavel Norra Skolan

60 ASP Adrian Sonfjällsskolan

46 BRANDFJELL Marius Funäsdalens skola

44 BRUNDIN Terje Lofsdalen

38 DAHLSTEN Olle Funäsdalens skola

36 DEGSELIUS Assar Norra Skolan

34 ECKERBOM Walter Norra Skolan

67 EKQVIST William Vemdalen

57 FAGERSTRÖM Herman Norra Skolan

28 FORSSTRÖM Helmer Norra Skolan

39 GJERDINGEN Axl Norra Skolan

23 HAMI Baamang Sonfjällsskolan

27 HASAN Farid Furulundskolan

61 HEDIN NÄÄS Måns Sonfjällsskolan

72 HEDKLINT Gustav Vemdalen

51 HUGLOW Otto Vemdalen

22 HUSSEIN Mohammad Sonfjällsskolan

74 HÄGG Sixten Funäsdalens skola

59 JONASSON Svante Sonfjällsskolan

56 JÖNSSON-IDEBORG Melker Norra Skolan

43 KACZMARCZYK Patrik Norra Skolan

32 KICHI Darsn Norra Skolan

33 KROHIN KRUSELL Edvard Funäsdalens skola

68 LÖFQVIST Einar Furulundskolan

66 MAC CUISH Cian Vemdalen

58 MIKKELSEN William Funäsdalens skola

50 MOHAMMED Mostafa Sonfjällsskolan

69 NERMOEN Elvis Furulundskolan

71 NILSSON Viggo Funäsdalens skola

25 NORBERG Sixten Norra Skolan

62 NORDIN John Norra Skolan

49 P.WAMBOYA Zacarias Furulundskolan

35 PERFORS Jonathan Norra Skolan

31 PERSSON Anton Sonfjällsskolan

47 PERSSON Max Norra Skolan

48 SCHÖN Casper Norra Skolan

29 SJÖBERG Filip Norra Skolan

41 STRID Liam Vemdalen

70 SÖDERLUND Samuel Sonfjällsskolan

73 URBACH Vincent Funäsdalens skola

26 ÅKERLIND Kevin Lofsdalen

42 ÅSLUND Leon Sonfjällsskolan

40 ÖSTER Liam Lofsdalen

D1 Intervallstart fri stil 800 m

84 ANTTONEN Nellie Norra Skolan

86 BERGSTRÖM Ellie Furulundskolan

98 BODIN Vilda Norra Skolan

89 BROMEÉ Tindra Vemdalen

78 DERWESH Simaf Sonfjällsskolan

103 DIDRIKSSON Michelle Vemdalen

92 EKELUND QVISTBERG Freya Norra Skolan

100 ERIKSSON Hanna Ytterhogdal

85 GRAFSTRÖM Alva Vemdalen

96 GRYM Sanna Vemdalen

93 GUNNARSSON Stina Sonfjällsskolan

95 GÖTHE Alma Norra Skolan

87 HENNINGSSON Maja Norra Skolan

81 HÄRJEGÅRD Tilde Funäsdalens skola

88 MELLERGÅRD Isabelle Funäsdalens skola

90 MONTIN Thea Norra Skolan

102 NILSSON Ida Norra Skolan

80 NORDVALL Elsa Norra Skolan

83 NYMAN Wilma Vemdalen

82 STENSSON Thea Vemdalen

101 STOKMAN Louisa Sonfjällsskolan

97 WIDMARK Alva Norra Skolan

94 ZETTERSTRÖM Ella Norra Skolan

H2 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 118 HERJE HOFLIN Wilmer Bruksvallarna 5:120

2 111 ZIDEK Liam Furulundskolan 7:24 2:12

3 112 STENBÄCK Oliver Funäsdalens skola 9:144:02

4 115 DABROWSKI Harry Funäsdalens skola 9:184:06

5 113 SANDNES WAGÉN Sigge Funäsdalens skola9:29 4:17

117 GRÖNING Totte Funäsdalens skola 9:29 4:17

7 114 NORDBERG Grim Funäsdalens skola 9:464:34

8 109 RASHID Mohammed Sonfjällsskolan 9:494:37

9 110 TRYGG Edvin Norra Skolan 11:02 5:50

10 119 NOREHAG Liam Norra Skolan 12:36 7:24

11 116 BERGLIN Nils Vemdalen 13:07 7:55

D2 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 125 ECKERBOM Wera Norra Skolan 6:28 0

2 156 NISÉN Malva Norra Skolan 6:29 1

3 136 GROTH Emilia Norra Skolan 6:56 28

4 155 MYHR Vera Bruksvallarna 7:05 37

5 153 MIRÅRS Nelly Ytterhogdal 7:15 47

6 148 ROHLÈN Natalie Sonfjällsskolan 7:581:30

7 159 TJÄRNBERG Bella Vemdalen 8:02 1:34

8 135 PETTERSSON Milly Ytterhogdal 8:06 1:38

9 149 URBACH Silja Funäsdalens skola 8:261:58

10 142 WAGENIUS Katja Funäsdalens skola 8:292:01

160 NORDSTRÖM Nellie Sonfjällsskolan 8:29 2:01

12 129 ÖSTERMAN Villemo Norra Skolan 8:382:10

13 147 EKLIND Annie Sonfjällsskolan 9:00 2:32

14 157 BLOMDAHL Millie Norra Skolan 9:37 3:09

15 141 PERFORS Hanna Norra Skolan 9:41 3:13

16 144 KARLSSON Sanni Sonfjällsskolan 9:573:29

17 145 JONSSON Lea Ytterhogdal 9:58 3:30

18 143 GLANS NORLANDER Sigrid Funäsdalensskola 10:11 3:43

19 151 JOHANSSON Meja Sonfjällsskolan 10:253:57

20 123 MALMGREN LARSSON Henny Ytterhogdal10:32 4:04

21 137 BACKMAN Lina Funäsdalens skola 10:344:06

22 132 WIBERG Moa Funäsdalens skola 10:404:12

23 124 TRYGG Alice Ytterhogdal 11:07 4:39

24 131 ANDERSSON Lowa Funäsdalens skola 11:104:42

25 128 ANDERSSON Liw Funäsdalens skola 11:164:48

26 138 WALL Thilda Ytterhogdal 11:27 4:59

27 154 WETTERVIK Nina Sonfjällsskolan 11:295:01

28 150 MANGHANI Yaman Sonfjällsskolan 12:296:01

29 126 GUSTAFSSON Tyra Norra Skolan 12:516:23

30 152 VESTERSTRÖM Ellen Norra Skolan 13:196:51

31 134 EKHOLM Joline Vemdalen 13:24 6:56

32 139 SHUKURI Sahar Ytterhogdal 14:01 7:33

33 133 Pawsekaree Norra Skolan 16:06 9:38

34 130 MATTSON Katarina Norra Skolan 25:5819:30

H3 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 176 ÅKERLIND Simon Lofsdalen 5:24 0

2 165 BLOMQVIST Atle Funäsdalens skola 5:3814

3 173 MATYYUK Jonas Norra Skolan 6:00 36

4 185 NERMOEN Eddie Furulundskolan 6:23 59

5 180 REVELJ Adrian Sonfjällsskolan 6:481:24

6 181 DAHLGREN Marcus Funäsdalens skola 7:021:38

7 177 HUGLOW Axel Vemdalen 8:12 2:48

8 188 HEDKLINT Elias Vemdalen 8:14 2:50

9 171 ANKLEV LYSELL William Furulundskolan8:29 3:05

10 178 KARLSSON Albin Furulundskolan 8:463:22

11 170 OLOFSSON Alfred Funäsdalens skola 8:563:32

187 NISSBLAD Alexander Funäsdalens skola 8:56 3:32

13 186 LJUNDAHL DÜBBEL Wilmer Ytterhogdal9:21 3:57

14 182 JAFARI Amir Norra Skolan 9:31 4:07

15 167 KORPELAINEN Jack Norra Skolan 9:454:21

16 172 TJERNMON Jack Furulundskolan 9:46 4:22

17 169 TJÄRNBACK Axel Norra Skolan 9:53 4:29

18 175 DUROW DIGALE Bishar Norra Skolan 9:574:33

19 179 NATABAY Mirad Norra Skolan 10:51 5:27

20 183 HASSAN ADIQADIR Yasir Norra Skolan14:27 9:03

21 184 BULUT Can Norra Skolan 18:59 13:35

D3 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 214 FUNDIN Irma Norra Skolan 6:19 0

2 216 FORSSTRÖM Isabella Norra Skolan 6:4728

3 199 OLSSON Elin Furulundskolan 7:27 1:08

4 203 AHLQVIST Micaela Norra Skolan 7:511:32

5 202 JONSSON Signe Lofsdalen 8:09 1:50

6 205 SALOMONSSON Meja Bruksvallarna 8:141:55

7 209 LOFT Melina Vemdalen 8:32 2:13

8 208 JONSSON Filippa Vemdalen 8:55 2:36

9 217 ERIKSSON Nelly Norra Skolan 9:09 2:50

10 194 VEDIN Tuva Ytterhogdal 9:14 2:55

11 201 KLOCKERVOLD Julia Funäsdalens skola9:21 3:02

12 195 KROHIN KRUSELL Nika Funäsdalens skola9:41 3:22

13 204 KVARNSTRÖM Elin Sonfjällsskolan 10:504:31

14 212 KRÅIK ÅSTRÖM Ella-Stina Norra Skolan10:58 4:39

15 211 SOLSTEN Annie Norra Skolan 10:59 4:40

16 213 VÅGBERG Marlene Funäsdalens skola11:32 5:13

17 192 GAZEMI Mina Sonfjällsskolan 13:57 7:38

18 219 RAMIREZ Agnes Norra Skolan 14:20 8:01

19 218 EZZ Alizar Sonfjällsskolan 14:57 8:38

20 207 TRYGG ERIKSSON Bella Norra Skolan15:06 8:47

21 206 HOUBOU Iwana Sonfjällsskolan 17:2811:09

22 200 ANTTONEN Nova Norra Skolan 19:20 13:01

H4 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 226 RENSBERG Jåvva Lofsdalen 5:24 0

2 236 PALAGE Martin Vemdalen 7:04 1:40

3 235 HEDIN NÄÄS Martin Sonfjällsskolan 7:302:06

4 225 JOHANSSON Kevin Furulundskolan 7:442:20

5 230 OLSSON Ted Vemdalen 7:45 2:21

6 237 ENGSTRAND Oliver Vemdalen 9:12 3:48

7 239 ENGSTRAND William Vemdalen 9:55 4:31

8 227 STENSSON Oskar Vemdalen 10:52 5:28

9 238 MAGNUSSON Gustav Vemdalen 11:50 6:26

10 450 BERGQVIST Albin Norra Skolan 37:4532:21

D4 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 256 INGVARSSON Stella Norra Skolan 5:34 0

2 245 SKOOG Sigrid Sonfjällsskolan 5:57 23

3 246 RYDHULT Ellen Norra Skolan 6:03 29

4 247 SALOMONSSON Tilda Norra Skolan 6:04 30

5 259 SUNDBERG Tess Furulundskolan 6:49 1:15

6 253 STAFFANSSON Ida Funäsdalens skola 6:571:23

7 244 STRÖMBERG Cornelia Norra Skolan 6:581:24

8 251 SUNDBERG Tammie Furulundskolan 7:071:33

9 250 TJÄRNÅS Tilde Vemdalen 7:23 1:49

10 249 JOHANSSON Emy Ytterhogdal 8:19 2:45

11 258 HANSSON Ellika Vemdalen 9:08 3:34

12 254 LINDHOLM Tilde Norra Skolan 10:45 5:11

257 SCHRÖDER Louise Vemdalen 10:45 5:11

14 252 HAMPUS DAHL Stella-Maria Sonfjällsskolan11:09 5:35

H5 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 271 LOFT Milton Vemdalen 4:36 0

2 275 VEDIN Emil Ytterhogdal 5:37 1:01

3 267 KARLSSON Isacc Lofsdalen 5:40 1:04

4 269 SÖDERQVIST Arvid Norra Skolan 7:102:34

5 277 MYHR Jonathan Vemdalen 7:13 2:37

6 274 EKHOLM Malte Vemdalen 8:17 3:41

7 270 RASHID Khalil Sonfjällsskolan 12:408:04

D5 Intervallstart fri stil 1,4 km

1 288 JOHANSSON Nova Funäsdalens skola 5:040

2 293 BACKÉN Ida Norra Skolan 5:23 19

3 297 HÄGG Thea Funäsdalens skola 5:42 38

4 284 BRUNDIN Elma Lofsdalen 5:54 50

5 285 JONSSON Aprilia Vemdalen 5:55 51

6 290 GROTH Cornelia Norra Skolan 6:45 1:41

7 292 EKLIND Tilde Sonfjällsskolan 6:49 1:45

8 294 RIPHA-MANN Agnes Vemdalen 7:37 2:33

9 291 ROSÈN Jennifer Vemdalen 7:41 2:37

10 283 GRIP Meja Ytterhogdal 7:57 2:53

11 282 STHÅLBRANDT Ida Vemdalen 9:20 4:16

12 295 HÅKANSSON Emma Furulundskolan 10:475:43

13 286 ÅSLUND Emma Lofsdalen 10:52 5:48

H6 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 312 LINDQVIST Arvid Funäsdalens skola 9:450

2 319 KARLGREN GRINDBORG Åke Norra Skolan10:10 25

3 316 FUNDIN Markel Norra Skolan 10:22 37

4 303 KARLSSON Olle Vemdalen 11:36 1:51

5 318 LJUNGBERG Alx Norra Skolan 12:06 2:21

6 310 KLOCKERVOLD Jakob Funäsdalens skola13:15 3:30

7 305 BORG Ludvig Funäsdalens skola 13:293:44

8 315 THORÉN Felix Funäsdalens skola 14:124:27

9 317 PALAGE Kristian Vemdalen 14:20 4:35

10 311 LUNDQVIST Hannes Vemdalen 14:24 4:39

11 304 WAHLGREN Ludwig Vemdalen 17:03 7:18

12 314 BLADH Emanuel Norra Skolan 20:27 10:42

13 309 CRISTENSEN Theo Norra Skolan 21:5212:07

14 301 ROSENBERG Filip Norra Skolan 24:5215:07

15 321 SVENSSON Markus Norra Skolan 30:3020:45

16 320 GRANSTEN Theo Norra Skolan 30:37 20:52

17 307 SALOMONSSON Gustav Norra Skolan 34:1824:33

18 302 PERSSON Ante Norra Skolan 35:42 25:57

19 313 TUNCER Bathuan Norra Skolan 37:5328:08

D6 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 336 POUSETTE Anja Funäsdalens skola 9:56 0

2 333 MELBY Frida Funäsdalens skola 10:581:02

3 337 TJÄRNBERG Jennifer Vemdalen 11:53 1:57

4 326 MYHR Julia Vemdalen 11:54 1:58

5 327 PERSSON Jonna Vemdalen 15:44 5:48

6 335 PERSSON Ida Sonfjällsskolan 15:52 5:56

7 341 OLSSON Stina Vemdalen 18:06 8:10

8 345 PERSSON Jana Furulundskolan 18:29 8:33

9 339 HANSSON Tilda Norra Skolan 23:09 13:13

10 344 HJORT EDÉN Lovis Norra Skolan 23:5413:58

11 332 HÄLJERYD Saga Norra Skolan 25:29 15:33

12 329 LEPIK THOMASDOTTER Rebecca NorraSkolan 26:28 16:32

13 338 HAGBERG Ella Norra Skolan 44:34 34:38

14 328 TENBRING SMEDS Sandra Norra Skolan47:04 37:08

H7 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 353 GRIP William Södra skolan 8:32 0

2 359 JÖNSSON Arvid Södra skolan 9:07 35

3 354 ECKERBOM William Södra skolan 11:262:54

4 357 JONSSON Elis Södra skolan 11:34 3:02

5 361 SCHWARTZ Olof Sonfjällsskolan 11:503:18

6 352 HANSSON David Sonfjällsskolan 12:133:41

7 358 JONASSON Simon Sonfjällsskolan 17:379:05

8 355 HERMANSSON Orvar Södra skolan 17:459:13

9 356 ARYAL Prabin Södra skolan 17:57 9:25

10 362 ABDULQADIR Omar Södra skolan 18:269:54

11 351 NILSSON Albin Södra skolan 18:46 10:14

12 360 KICHI Aiman Södra skolan 18:54 10:22

D7 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 369 BRANDFJELL Irja Funäsdalens skola 8:350

2 372 JOHANSSON Alba Funäsdalens skola 9:0732

3 368 JOHANSSON Sofia Funäsdalens skola 9:1338

4 371 INGVARSSON Tilde Södra skolan 9:31 56

5 378 BÄCK Sanna Södra skolan 10:15 1:40

6 376 BODIN Olivia Sonfjällsskolan 10:382:03

7 377 HANSSON Tuva-Li Sonfjällsskolan 12:193:44

8 375 HEDIN NÄÄS Fanny Sonfjällsskolan 13:555:20

9 370 KRISTOFFERSSON Wilma Sonfjällsskolan15:02 6:27

H8 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 384 BLOMQVIST Birk Funäsdalens skola 7:520

2 386 MYHR Arvid Sonfjällsskolan 8:48 56

3 389 LINDQVIST Vidar Funäsdalens skola 9:161:24

4 397 MALMGREN Leonard Sonfjällsskolan 10:002:08

5 383 KVARNSTRÖM Ludvig Sonfjällsskolan12:04 4:12

6 388 BJÖRNS Adam Sonfjällsskolan 12:23 4:31

7 390 WSTERLUND Simon Sonfjällsskolan 12:444:52

8 399 JONASSON Pelle Södra skolan 30:5723:05

9 393 KRÖJS Victor Södra skolan 31:25 23:33

10 391 GRANSTEN Anton Södra skolan 40:2532:33

11 394 PROOS Malte Södra skolan 41:08 33:16

12 398 OLSSON-WÄNN Johan Södra skolan 55:0647:14

13 395 REGNANDER Elias Södra skolan 55:4147:49

14 387 LJUNGBERG Max Södra skolan 56:30 48:38

D8 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 415 JONASSON Enja Södra skolan 8:56 0

2 406 KANT Vanja Sonfjällsskolan 10:51 1:55

3 414 GRIP Minna Södra skolan 13:18 4:22

4 417 MODIN Ellen Sonfjällsskolan 14:56 6:00

5 416 FILANDER LinnLouise Södra skolan 30:2721:31

6 407 HAMMARGÅRD Agnes Södra skolan 30:4021:44

7 410 PROOS Ebba Södra skolan 31:32 22:36

8 404 TRYGG Elly Södra skolan 33:13 24:17

9 413 RÅSTEDT Nova Södra skolan 34:15 25:19

10 412 ODEN Nathalie Södra skolan 34:17 25:21

11 409 EKELUND Michelle Södra skolan 34:3825:42

12 405 BERGSTRÖM Lina Sonfjällsskolan 36:1727:21

H9 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 434 SKOOG Elias Sonfjällsskolan 7:45 0

2 423 NILSSON Anton Sonfjällsskolan 8:531:08

3 429 ERIKSSON Birger Sonfjällsskolan 9:161:31

4 424 WESTERLUND Hampus Sonfjällsskolan10:24 2:39

5 430 CARLSTRÖM Lars Södra skolan 19:3111:46

6 428 ÅSLUND Oscar Södra skolan 21:49 14:04

7 422 ROSENBERG Rasmus Södra skolan 25:5718:12

8 433 HANSSON Erik Sonfjällsskolan 31:4924:04

9 431 PERSSON Oskar Sonfjällsskolan 32:1924:34

10 421 RÖSNÄS Anton Södra skolan 48:00 40:15

D9 Intervallstart fri stil 2,6 km

1 441 ZACKRISSON Malva Södra skolan 9:09 0

2 439 BÄCK Matilda Södra skolan 9:54 45

3 444 BUSK Elin Södra skolan 10:25 1:16

4 445 HELLSTRÖM Jennelie Sonfjällsskolan15:03 5:54

5 440 JONSSON Madeleine Södra skolan 21:2812:19

6 443 ROSÈN Felicia Sonfjällsskolan 28:5019:41

7 442 STÅHLBRANT Elin Sonfjällsskolan 29:2020:11

Mer läsning

Annons