Vi sparar data i cookies, genom att använda våra tjänster godkänner du det. ⇒ läs mer om cookies

Folkrace-tv PPV: På plats i Ljusdal - Här kan du se hela tävlingen mot engångskostnad

Lördag, 19 maj, är det dags för Ljusdal MS X-cup-tävling.
Vi är på plats och sänder hela tävlingen live, från första start 10.00!
Här har du möjligheten att se hela sändningen mot en engångskostnad.

Annons

HÄR SER DU TÄVLINGEN I LJUSDAL LIVE:

MittMedia storsatsar på folkrace 2018. Om du är Plus-kund kan du se alla våra sändningar (lista längre ner) och massor av reportage, för 1:- första månaden, och 99:- i månaden därefter.

KLICKA HÄR för att bli pluskund och komma direkt till sändningen i Ljusdal.

15 av de tävlingar vi sänder live (se lista längre ner) ingår i nya MittMedia cup. Ljusdals tävling den 19 maj blir tredje deltävlingen i cupen.

LÄS MER OM MITTMEDIA CUP OCH SE NUVARANDE STÄLLNING HÄR

TIDIGARE SÄNDNINGAR 2018 - FÖR VÅRA PLUSKUNDER

Kvällstävlingen i Borlänge - höjdpunkter och finalerna

X-cupen Årsunda - Alla finaler separerade, och hela reprisen

Tyckecupen, Askersund - highlights, finalerna och hela reprisen

Alla finaler och hela reprisen från Marsracet i Västerås

Alla finaler högupplöst och hela reprisen från vintertävlingen i Borlänge 2018

KOMMANDE SÄNDNINGAR

19 maj: X-cupen, Ljusdal - ingår i MittMedia Cup

27 maj: Gestrikefestivalen, Storvik - ingår i MittMedia Cup

3 juni: Östersund - ingår i MittMedia Cup

6 juni: Hällefors - ingår i MittMedia Cup

17 juni: Söderhamn, Hälsingecupen - ingår i MittMedia Cup

8 juli: Krokom - ingår i MittMedia Cup

28 juli: Fredriksberg - ingår i MittMedia Cup

12 augusti: Ö-vik - ingår i MittMedia Cup

19 augusti: Årsunda, Lumekfestivalen - ingår i MittMedia Cup

26 augusti: Ljusdal - ingår i MittMedia Cup

9 september: Lagtävlingen, Borlänge - ingår i MittMedia Cup

15 september: Hedemora - ingår i MittMedia Cup

29 september: X-cupfinal, Storvik - ingår i MittMedia Cup

7 oktober: MITTMEDIA CUP FINAL, Borlänge

20 oktober: Fläskracet, Falun

10 november: Skinkracet, Borlänge

(Vissa av tävlingarna är två- eller tredagar. Vi kommer garanterat sända finaldagen, och i vissa fall kanske fler dagar).

REPRIS FRÅN SÄNDNINGAR 2017:

Superkraschen, ALLA finaler samt hela reprisen från sändingen på Gestrikefestivalen

► Alla finaler högupplösta, samt hela reprisen, från X-cupfinalen 2017

► Se alla finaler och hela finaldagen från Hedparksfestivalen 2017 här

► ALLA finaler högupplösta, samt hela sändningen i repris från Mecaracet i Hedemora 2017

MITTMEDIA CUP

Resultat i MittMedia cup just nu:

SENIORER:

Pelle Wilén (Strängnäs AMS): 18, 19 = 37

Dan Olsson (SMK Gävle): 17, 15 = 32

Jonas Johansson (Svärdsjö MK): 11, 10 = 21

Dan Olsson (AMF Årsunda): 20

Jim Hägerström (Films MK): 20

Filip Borg (SMK Hälsinge): 20

Stefan Olsson (Mora MK): 19

Jocke Stattin (Gestrike RT): 7, 12 = 19

Andreas Rönnlöf (Skepptuna MK): 19

Anders Norman (SMK Hedemora): 18

Tony Lindstens (Borlänge MK): 18

Robin Green (SMK Hedemora): 17

Patrik Åsberg (AMF Årsunda): 17

Micke Ludde Heed (Sunnansjö MK): 16

Roger Forsberg (Örnsköldsvik MK): 16

Conny Göransson (Sandvikens MK): 16

Tommy Sandberg (Sunnansjö MK): 15

Eddie Gilberg (Gestrike RT): 15

Jan Ingesson (Borlänge MK): 14

Mikael Dahlstedt (SMK Hedemora): 14

Jens Ask (Stockhoms bilklubb): 14

Roger Ingesson (Borlänge MK): 13

Thomas Åsberg (Gestrike RT): 13

Filip Hedlöv (SMK Hedemora): 13

Daniel Hermansson (Nyhyttan Avesta RT): 12

Niclas Blomkvist (SMK Gävle): 12

Tommy Hysing (SMK Dala Falun): 11

Andreas Solhag (Borlänge MK): 11

Dennis Lundberg (Gestrike RT): 10

Fredrik Borg (SMK Hälsinge): 10

-----------30-gränsen-----------

Simon Arvidsson (Borlänge MK): 9

Peter Hagström (AMF Årsunda): 9

Rasmus Lundqvist (Fagersta MK): 8

Anton Edvardsson (Borlänge MK): 8

Marcus Dufström (Grangärde RRC): 7

Emil Henriksen (SMK Söderhamn): 6

Niklas Eriksson Glad (AMF Årsunda): 6

Marcus Gladh (AMF Årsunda): 5

Mikael Dahlstedt (SMK Hedemora): 5

JUNIORER:

Felix Granlund (Hede MK): 15, 19 = 34

Emil Lagergren (Borlänge MK): 9, 20 = 29

Casper Falk (SMK Gävle): 20

Ture Boström (Järbo MK): 19

Rasmus Jansson (Rasbo MK): 18

Markus Karlsson (Sunnansjö MK): 18

Anton Tholander (Borlänge MK): 17

Jens Öberg (Ånge MK): 17

Gustav Jönsson (Gestrike RT): 16

Douglas Eriksson (AMF Årsunda): 16

Pontus Lindblom (Grangärde RRC): 15

Elina Sigvardsson (AMF Årsunda): 14

Hanna Olsson (Fagersta MK): 14

Fanny Jernberg (Idkerbergets MK): 13

Malte Eriksson (AMF Årsunda): 13

Albin Hysing (SMK Dala Falun): 12

Pontus Eriksson (AMF Årsunda): 12

Albin Karlsson (SMK Hedemora): 11

-----------18-gränsen-----------

Casper Björkman (Gestrike RT): 11

Janneli Hellström (Hede MK): 10

Filip Gilberg (Gestrike RT): 10

Louise Rönn (Gestrike RT): 8

Linnea Holmdahl (Films MK): 7

Ellen Liebenholtz (Bergets MS): 6

Gustaf Westerlud (AMF Årsunda): 5

DAM/VETERAN:

Ida Törnhult (Gestrike RT): 19, 18 = 37

Annika Forsberg (Sandvikens MK): 18, 15 = 33

Erika Lindh (Gestrike RT): 15, 17 = 32

Rebecca Hagström (Järbo MK): 11, 9 = 20

Annika Isaksson (Hofors MK): 20

Valter Persson (Malungs MK): 20

Gunnar Helghe (Säters MK): 19

Frida Falk (Grangärde RRC): 12, 6 = 18

Pernilla Sterner (SMK Gävle): 17

Emili Andersson (AMF Årsunda): 16

Per Malm (SHRA Avesta): 16

Lina Falk (Grangärde RRC): 14

Sarah Samuelsson (SMK Hedemora): 14

Elin Nilsson (SMK Hälsinge): 13

Anna-Karin Olmats (Mora MK): 13

Åsa Eriksson (Gestrike RT): 5, 7 = 12

Jessica Persson (Hede MK): 12

Melina Toven (Kolsva MS): 11

----------18-gränsen------------

Madelene Jerner (AMF Årsunda): 10

Bengt Vestman (SMK Hedemora): 10

Isabelle Östlund (Botkyrka MK): 9

Julia Granvik (Järbo MK): 8

Elvira Hansson (AMF Årsunda): 7

Tilda Ekenberg (Films MK): 6

Angelica Ehn (MK Kopparberg): 5

Här är tävlingarna som ingår i MittMedia cup

Bild: Cecilia Olsson

Mer läsning